לעיתים, לאחר עבודה ממושכת מול המחשב או המסך או לאחר שהייה ממושכת בחדר שפעל בו מיזוג אוויר, נרגיש צריבה בעיניים, אי נוחות, כאבי ראש או אפילו נרגיש שהראייה שלנו מטושטשת.

העין שלנו היא איבר רגיש מאוד, שכדי לשמור עלייה, היא זקוקה ללחות תכופה; ליתר הדיוק- היא צריכה להישטף בדמעות שהגוף שלנו מייצר במיוחד בשביל זה.


ליצירת קשר עם מומחה עיניים יבשות

ד"ר מייקל מימוני - רופא עיניים מומחה
ד"ר מייקל מימוני
חייגו 058-644-5151 בכל שעה

ידעתם שהדמעות מונעות יובש בעיניים?

הדמעות שלנו לא רק מנקות את העין, אלא הן מורכבות משלוש שכבות שונות; כל שכבה מיוצרת במקום אחר בעין ויש לה תפקיד אחר בשמירה על העין: השכבה הפנימית מכילה חלבונים מגוונים ורכיבים מהמערכת החיסונית של הגוף והיא מיוצרת בלחמית העין. השכבה האמצעית מימית ומיוצרת בבלוטות הדמעות והשכבה החיצונית שמנונית יותר ותפקידה להאט את אידוי הדמעות ולשמור על העין לחה.

לעיתים, כאשר עפעף העין לא מתפקד באופן תקין או שהדמעות בעין מתאדות מהר מידי, נוצר יובש בעין ואם לא נטפל בו, העיניים והראייה שלנו עלולים להיפגע.

ממה נוצר יובש בעיניים?

יובש בעיניים עלול להיווצר משהייה ממושכת בסביבה ממוזגת במיזוג אוויר, משינויי מזג אוויר ובעיקר מזג אוויר יבש ושרבי. קריאה ממושכת או צפייה לאורך זמן במסכים עלולים גם הם לגרום ליובש בעיניים. יחד עם זאת, הוא יכול להיות תסמין למחלות כמו סוכרת, תסמונת סיוגרן, מחלות עיניים או דלקת עפעפיים.

טיפולים אסתטיים של הרמת עפעפיים עלולים לגרום ליובש בעיניים בעקבות סגירה לא מלאה של העפעפיים ובנוסף לכך, שימוש בתרומות לטיפול בדיכאון, בפרקינסון, באלרגיה ונטילת גלולות למניעת הריון, עשויים גם הם לגרום ליובש בעיניים.

לרוב נשים יסבלו מיובש בעיניים, בעיקר בתקופה של שינויים הורמונליים ובגיל המעבר.

כיצד מטפלים ביובש בעיניים?

כדי לטפל ביובש בעיניים יש להקפיד על לחות תכופה של עין ועל איכות הדמעות. דמעות שלא יכילו את כל החומרים שהעין זקוקה להם, עלולים להביא למצב של פגיעה בבריאות העיניים ובאיכות הראייה.

תחליפי דמעות טבעיים ללא חומרים משמרים יוכלו לסייע בשמירה על לחות העיניים ויעניקו לעיניים את החומרים שהן זקוקה להם. במהלך הטיפול מומלץ להימנע מהרכבת עדשות מגע ולהרבות בשתייה.

לסיכום

במידה ואתם חשים אי נוחות, או צריבה בעיניים, כאבי ראש, או תחושה של חול בעיניים או גוף זר בעין יתכן שאתם סובלים מתסמין עיניים יבשות, ועלייכם לפנות לרופא כדי לקבל טיפול.

דילוג לתוכן